Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

SYSKONRING med gammal och åttkantslipade diamanter.

De två gammalslipade diamanter, totalt ca 0,83 ct, kvalitet J-K/I. 14K vitguld med otydliga stämplar. Storlek 17,25/55. Totalvikt ca 5,4 g.

Spår av renovering på skenan. Två av de åttkantslipade diamanterna med mindre nagg. Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
7 000 SEK