SYSKONRING med gammal och åttkantslipade diamanter.

De två gammalslipade diamanter, totalt ca 0,83 ct, kvalitet J-K/I. 14K vitguld med otydliga stämplar. Storlek 17,25/55. Totalvikt ca 5,4 g.

Spår av renovering på skenan. Två av de åttkantslipade diamanterna med mindre nagg. Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
7 000 SEK