Kirsti Doukas, halsband, "Pohjantähti", 18K guld och granater, Kalevala Koru, Helsingfors 2006. Numrerad 86/200.

Längd 47 cm, total vikt 16,6 g.

Smärre slitage.

Utropspris
1 300 EUR