Dosa/skål med lock, silver, 1900-tal

Rund med lock, vridna knäckar och lockknopp i form av blomma. Stämplad 900, locket ostämplat. Höjd 8 cm. Vikt 105 gram.

Smärre slitage. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02