Karaffer, ett par, glas med silvermontering, svenska importstämplar, CG Hallberg, 1900-talets början.

Klarglas med slipad och graverad dekor av vinrankor. Rikt dekorerade silverfattningar med motiv av figurscener, putti, blommor och bladverk. Höjd 24,5 cm.

Smärre slitage. Den ena proppen skadad, kompletterad med del av plast.

Utropspris
3 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38