Tallrikar, 11 st, sterlingsilver, Camusso, Peru, 1900-talets andra hälft

Stämplade Industria Peruana Plata Esterlina 925 Camusso. Kuverttallrikar med dekor av blommor på brättet. Diameter 28,5 cm. Vikt tillsammans 5170 gram.

Smärre slitage och repor.

Utropspris
60 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13