Tallrikar, 7 st (6+1), silver, bl.a. GAB, Stockholm 1943.

6 tallrikar med konturerade bräm och dekor av fascesstav, diameter 27 cm.
1 tallrik med konturerat bräm, svenska importstämplar, GAB, Stockholm 1915, diameter 29,5 cm.
Total vikt: 3598 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
25 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38