Dessertskålar, 14 st, glas, 1900-tal.

6 st på fot med graverad dekor, förgylld kant samt förgylld rand kring foten. Höjd 10 cm, diameter 9,5 cm.
8 st delvis förgyllda, dekorerad med blomstergirland. Höjd 5 cm, diameter 11 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
300 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492