Salt- och pepparkar samt fat, silver, bl a Henning Koppel för Georg Jensen, Danmark

Salt- och pepparströare, Georg Jensen, sterling, design Henning Koppel. Höjd 8 cm. Stämplade Georg Jensen Denmark Sterling HK 102 A.

Fat Ceson, Göteborg 1963, 15 x 10 cm.

Total vikt 164 gram.

Smärre slitage, smärre torkade proppar.

Utropspris
4 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02