Bestickuppsättning, 60 delar, silver, bl. a. JLH, "Haga", 1950-60-tal.

Bestående av:

JLH (JL Hultman):
20 bordsgafflar längd 18,5-21,5 cm
18 bordsknivar 21,5-25,5 cm

Skandia:
12 bordsskedar längd 21,5 cm
12 kaffeskedar 11 cm
Vikt totalt inkl rostfria blad ca 2793 gram.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Anlupen.

Utropspris
5 000 SEK