Madeleine Pyk – en samling F769

AMPEL, för 6 ljus. Empire, 1800-talets början.

Förgylld brons och mörkpatinerad metall. Svängda ljusarmar. Höjd 73, diam 51 cm.

Borrad för el. Senare elmontering, ej funktionstestad.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK