Sabel, brittisk, 1900-talets början, med balja.

Rak klinga med etsad dekor av segernamn samt Edward VII:s namnchiffer. Genombrutet fäste med mässingsdekor. Stålbalja, Längd 110 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor.

Utropspris
3 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13