Sabel, svensk, m/1859 för officer, med balja.

Klingan med etsad och förgylld dekor. genombrutet mässingsfäste. Stålbalja. Längd 93 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
4 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13