Slaglåspistoler, ett par, belgiska, 1800-talets första hälft.

Oktagonala, räfflade pipor med crollédamaskering. Liege-stämplade. Graverade lås. Stockar av valnöt med skuren dekor. Kaliber 13 mm. Längd 39 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
8 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13