Dräktvärja, brittisk, 1800-talets slut.

Klinga med etsad dekor. av korslagda lansar och Drottning Victorias namnchiffer. Märkt Firmin & Son, London. Mässingsfäste med Drottining Victorias namnchiffer och lagerkvistar. Baja av läder med mässingsbeslag. Längd 95 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13