Slaglåsrevolver, brittisk Deane, Adams & Deane. 1800-talets mitt.
Räfflad pipa med text: "Deane, Adams & Deane, ( Makers to HRH Prince Albert ) 30 King William St London Bridge", 5-skotts trumma. Nätskuren valnötskolv. Längd 28 cm. Kaliber 11 mm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.