Slaglåsrevolver, brittisk Deane, Adams & Deane. 1800-talets mitt.

Räfflad pipa med text: "Deane, Adams & Deane, ( Makers to HRH Prince Albert ) 30 King William St London Bridge", 5-skotts trumma. Nätskuren valnötskolv. Längd 28 cm. Kaliber 11 mm.

Slitage.

Utropspris
10 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13