Bred klinga märkt med passau-ulv. Korsformat fäste med långa parerstänger med spiralskurna ändar. Kavel av trä med mässingsnitar. Hög spiralskuren knapp. Längd 127 cm.
Nagg. Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.