Skålfat 4 st 17/1800-tal tenn

Skålfat 4 st 17/1800-tal tenn

Gustaf Frederic Wigholm Eskilstuna 1833 diameter 37 cm,
JF Werrenrath Lund 1868 diameter 37 cm,
Josua Berglund Lund (verksam 1826-38/47) diameter 43 cm,
Samuel Pettersson Hult Nyköping 1762 diametera 33 cm

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Bristningar. Fläckar. Repor. Smärre skador.

Utropspris
3 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13