Ljuskrona sekelskiftet 1900

Ljuskrona sekelskiftet 1900

För 18 ljus samt 15 ljuspunkter, stomme av metall behängd med olikslipade prismor, diameter ca 85 cm, höjd ca 120 cm

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Nagg. Ej funktionstestad. Prismor saknas. Lösa prismor medföljer

Utropspris
6 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13