Bordsgarnityr 3 dlr Louis XV-stil 1900-talets första hälft

Emaljerad urtavla med arabiska siffror inskrivet i postament krönt av skulptur "Chant du soir" efter Moureau, patinerad metall och marmor, höjd ca 44-63 cm, flankerande urnor

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Ställvis slitage. skulptur något lös i fäste

Utropspris
5 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13