Servis 85 dlr "Abu" "Record" Uppsala Ekeby/Rörstrand 1900-talets andra hälft porslin

Bestående av;
20 djupa tallrikar diameter 24 cm,
17 tallrikar diameter 21,5 cm,
48 tallrikar diameter 21 cm

Bruksslitage. Repor.

Proveniens

Abu-Garcia

Utropspris
2 500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13