Fiskskulptur "Black bass" 1960

Glasfiber längd ca 60 cm

Åldersrelaterat slitage. Några fjäll saknas

Proveniens

Abu-Garcia

Fångad i Florida 1960 av Göte Bergström på Ambassadeur 5000, vikt 3,5 kg

Utropspris
2 500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13