MANGELBRÄDE samt SKÄRA, allmoge, daterade 1872 samt 1847.

Målad dekor med blomstermotiv. Mangelbrädet märkt Ann Louise Hansson 1872. Skäran märkt BPD 1847. Längd 34-86 cm.

Slitage. Färgbortfall. Skador.

Utropspris
1 500 SEK