Mulberry

(Storbritannien, 1971)
Mulberry
(Storbritannien, 1971)

Mulberry, väska, "Bayswater Double Zip", vintage

Ljust skinn med spännen och beslag i guldfärgad metall. Löstagbar, justerbar axelrem. Tygfodrad. Fyra innerfack varav två med dragkedja. Märkt "MULBERRY" i spännena. Ca 35 x 22 x 14 cm.

Hänglås saknas. Etikett saknas. Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Anlupen. Unken doft.

Formgivare

Utropspris
4 000 SEK