Nicolaes Berchem

(Nederländerna, 1620-1683)
Nicolaes Berchem
(Nederländerna, 1620-1683)

NICOLAES BERCHEM, olja på duk, signerad. Italienskt landskap med en dam på åsna, herdar och får

Italienskt landskap med en dam på åsna, herdar och får. Uppfodrad duk 49 x 65,5 cm.

uppfodrad duk
gul tjock fernissa
något krackelerad
retusch ovanför hästarna till vänster
retuscher kring brofästet och mannen näst längst till höger

Utropspris
50 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93