MIKAEL DAHL, hans krets, oil on canvas.
Damporträtt. Duk 77 x 64 cm. Äldre förgylld ram.
Uppfodrad duk, retuscher, krackelerad.
Tidigare i Helge Ax:son Johnsons samling.