Takkrona, Ott International, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing med 18 kupor av klarglas. Diameter 115, höjd 280 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Smärre bucklor.

Går att montera om till en lägre höjd på ca 135 cm.

Auktionen avslutas
6 dagar 5 timmar
8 000
764
868
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 8 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (7 bud)
10 jan 15:07
8 000 SEK
10 jan 14:14
7 000 SEK
10 jan 10:16
5 000 SEK
10 jan 9:03
2 500 SEK
9 jan 18:33
700 SEK
8 jan 22:38
500 SEK
8 jan 18:29
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - C2