Taklampor, ett par, sannolikt Glashütte Limburg, Tyskland, 1970-tal.

Mässing, röktonat glas. Höjd 70 cm.

Smärre slitage, enstaka nagg, en upphängning skadad, en takkopp saknas, ej funktionstestade.

5 000
478
542
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
16 jan 20:21
5 000 SEK
16 jan 8:59
4 200 SEK
12 jan 23:45
4 000 SEK
Karl Green
Karl Green
Specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)700 07 94 25

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13