Louis Weisdorf

(Danmark, Född 1939)
Louis Weisdorf
(Danmark, Född 1939)

Taklampa, "Turbo", Lyfa, 1900-talets andra hälft

Lackerade lameller av aluminium. Märkt Lyfa i metallen vid fästet. Diameter ca 34 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Modellen formgiven 1965.

Auktionen avslutas
6 dagar 1 timme
2 200
210
239
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
10 jan 9:53
2 200 SEK
10 jan 8:57
2 000 SEK
9 jan 23:50
1 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - P9