Eje Ahlgren

(Sverige)
Eje Ahlgren
(Sverige)

Bordslampor, ett par, modell "B-075", Bergboms, Malmö, 1960-70-tal.

Stomme i mässing, ställbar skärm, märkt Bergboms B-075, höjd ca 52 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Ett exemplar med något anlupen mässingspatinering. Ytliga repor. Ett exemplar saknar snodd till strömbrytaren.

Klubbat pris
5 210
498
565
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
8
16 jan 21:04
5 210 SEK
16 jan 21:04
5 010 SEK
15 jan 20:19
4 800 SEK
12 jan 7:31
1 600 SEK
12 jan 4:48
1 500 SEK
11 jan 15:58
700 SEK
9 jan 20:39
500 SEK
9 jan 11:02
400 SEK
9 jan 7:41
350 SEK
8 jan 19:48
300 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13