Champagnekalkar, 10 st, sterlingsilver, rokokostil, 1900-tal

Vinglas med invändig förgyllning, balusterformad kupa på indragen rund fot, reliefdekor av musselformer och rutmönster. En stämplad Topazio 0,925, övriga stämplade MAS 0,925. Höjd 15 cm. Vikt totalt 1690 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
20 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13