Karott med lock, nysilver, med insats i glas, 1900-tal
Oval med välvt lock med hamrad yta och krönt av ett vilande vildsvin som handtag. Märkt Silver Plate. Insats i glas märkt Pyrex France. 46 x 34, höjd 24 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.