Bordstillbehör, 3 delar, silver, Richter von Berchem, Tyskland, 1920-tal.

Två delvis förgyllda tänger med hamrad yta och graverad dekor samt med inläggningar av korall. Längd 11,5-13,5 cm. Tårtspade med hamrad yta och graverad dekor av bladslinga samt inläggning av korall. Längd 16 cm. Total vikt: 167 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13