Wedgwood, servis, 134 delar, "Landscape" flintgods, England sekelskiftet 1800/1900-tal.

58 mattallrikar, diameter 24,5 cm
24 sopptallrikar, diameter 25 cm
24 förrättstallrikar, diameter 21 cm
18 smörgåstallrikar, diameter 16 cm
1 tårtfat, diameter 37 cm
2 serveringsskålar, 25 x 25 cm
4 serveringsfat, längd 47 cm och 52 cm
2 ovala serveringsskålar, längd 31,5 cm
1 lock, längd 28 cm

Färgen är mörkare och motivet är otydligt på förrättstallrikarna och smörgåstallrikarna. Bruksslitage. Enstaka smärre nagg.

Utropspris
400 EUR