Jardinère, jugend, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF) 1900-talets början.

Riklig dekor av musicerande satyr och satyressa samt c antikiserande scener. Insats av slipat glas. Märkt WMF. Längd 72 cm, bredd ca 24 cm, höjd 24 cm.

Nagg. Senare gravyr.

Utropspris
6 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13