Glasuppsättning, 131 delar "Leo" Nuutajärvi Notsjö 1900-talets mitt.

12 rödvinsglas, höjd 14,5 cm
12 vitvinsglas, höjd 13 cm
24 ölglas, höjd 13,5 cm
12 champagneglas, höjd 19 cm
12 vattenglas, höjd 11 cm
10 martiniglas, höjd 12 cm
12 konjakglas, höjd 11 cm
12 likörglas, höjd 10 cm
25 snapsglas, höjd 13,5 cm

Smärre bruksslitage. Helhetsintrycket är mycket gott.

Utropspris
1 200 EUR
Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13