Bordsuppsats, nysilver, Elkington & Co, England, 1862.

Så kallad epergne med tre armar. Försilvrad metall med fyra skålar i glas med slipad blomsterdekor. Stämplad.
Höjd 59 cm, bredd 38 cm. Diameter på stora skålen 24 cm, samt 13 cm för de mindre.
Med graverad dedikation.

Repor

Utropspris
3 000 SEK