444
1630283

Ljusstake, glas. Anglo-Irisk, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad mittstam, på kvadratisk konturerad fot, slipad dekor. Höjd 26 cm.

Nagg. Slipat nagg.

Proveniens

Svensk privatsamling.