Stolar 3 st olika, gustavianska, 1700-talets andra hälft.

Målade stolar med med kopplade ben. Lösa stoppade sitsar med textilklädsel. Ryggar med kopplade spjälknippen dekorade med sädesax. Sitthöjd 44 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Kompletterad.

Utropspris
2 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13