Glasservis, 93 delar, "Odelberg Junior", Kosta

Slipad och förgylld dekor.
12 vitvinsglas 20 cm
10 champagneglas 16 cm
12 vinglas 14 cm
12 snapsglas 11,5 cm
11 starkvinsglas 10,5 cm
6 likörglas 9 cm
9 sherryglas 9 cm
12 selterglas 9 cm
5 askfat diameter 7 cm
Cigarettställ höjd 6 cm
Skål diameter 12 cm
Karaff med propp 25 cm
Karaff med propp 32 cm

Smärre bruksslitage och micronagg.

Utropspris
10 000 SEK