Skrivskåp, 1700/1800-tal

Skrivskåp, 1700/1800-tal

Målat, tvådelat skåp. Ömerskåp med spegeldörrar, hyllplan och skedhylla. Underdel med snadklaff med bakomliggande lådinredning samt skåp med hyllplan. Bredd 133, djup 58, höjd 207 cm.

Ett lås löst, nyckel endast till detta lås. Senare målning. Delvis maskstunget. Smärre skador. Färgbortfall. Nyckel finns.

Utropspris
5 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13