Stolar, 7 st snarlika, empire, 1800-talets första hälft.

Björk. Ryggbricka i form av lyra. Sabelben. Klädd och stoppad sits. Sitthöjd 45-48, höjd 80-81 cm.

Lagningar. Förstärkningar. Delvis maskstungna. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13