Lambert & Co (Herbert Charles Lambert), skål med hänklar, silver, London 1911.

Rund skål på fot, hänklar på sidorna. Fornnordisk dekor. Höjd ca 8,8 cm (inklusive hänklar), längd ca 18 cm (inklusive hänklar). Vikt ca 334 g.

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Utropspris
6 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13