Kanna, sterlingsilver, barockstil, Preben Salomonsen, Lyngby, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Svenska importstämplar. Bukig form på indragen fot och med profilerad hänkel. Dekor av raka åsar och bladbårder. Höjd 25 cm. Vikt 718 gram.

Smärre slitage.

Klubbat pris
10 600
1 006
1 151
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
5 jan 14:21
10 600 SEK
5 jan 14:21
10 200 SEK
5 jan 14:15
10 040 SEK
5 jan 14:15
9 840 SEK
3 jan 20:04
9 209 SEK
3 jan 20:04
9 009 SEK
3 jan 20:03
8 640 SEK
3 jan 20:03
8 440 SEK
3 jan 19:00
8 208 SEK
1 jan 19:39
8 008 SEK
1 jan 19:39
8 000 SEK
1 jan 1:59
7 707 SEK
30 dec 2025 14:03
7 507 SEK
30 dec 2025 14:03
7 500 SEK
29 dec 2025 23:08
7 207 SEK
29 dec 2025 23:08
7 007 SEK
29 dec 2025 23:07
6 707 SEK
29 dec 2025 23:07
6 507 SEK
29 dec 2025 19:23
6 206 SEK
29 dec 2025 19:17
6 006 SEK
29 dec 2025 19:17
6 000 SEK
29 dec 2025 19:16
5 700 SEK
29 dec 2025 19:16
5 500 SEK
29 dec 2025 19:10
5 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38