Thomas Wallis I, pokal, silver, London, England 1773 och Thomas Northcote, sked, silver, London, England 1789.

Vasformad bägare på rund fot och med bladornerade hänklar. Kroppen med mittribba och driven samt ciselerad dekor av blommor, blad och kartuscher. Sked med delvis förgyllt skedblad och dekor av frukter samt blad. Längd 22 cm.
Total vikt: 510 gram.

Smärre slitage. Bucklor.

Utropspris
6 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13