Med alliansvapen och vapensköldar under krona, ätterna Mörner och Oxenstierna.
7 gafflar gammal fransk, JP Grönvall, Stockholm 1821-1830, längd 17 cm
Gaffel gammal fransk, otydlig stämpel troligen 1819, längd 15,5 cm
12 skedar snäckmodell, JP Grönvall, Stockholm 1821-1831, längd 15,2 cm
Strösked snäckmodell, JP Grönvall, Stockholm 1821, längd 19,5 cm
Såssked snäckmodell, JP Grönvall, Stockholm 1821, längd 19 cm
Total vikt 747 gram.
Smärre slitage. Strösked med bristningar. Såssked med bucklor.