Edward, Edward junior, John & William Barnard, teservis, 3 st, sterlingsilver, London 1837.

Bestående av tekanna, och invändigt förgylld mjölkkanna och sockerskål. Tekannans längd 29 cm, höjd 16 cm. Tekannas höjd 17 cm inkl. hänkeln, sockerskålens bredd 22 cm. Totalvikt 1648 g

Obetydligt åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
1 850
19 499
2 117
Utropspris
1 700 EUR
Budhistorik (23 bud)
8
3 jan 21:28
1 850 EUR
3 jan 21:28
1 800 EUR
8
3 jan 21:28
1 800 EUR
3 jan 11:05
1 750 EUR
3 jan 11:05
1 700 EUR
1 jan 15:24
1 650 EUR
1 jan 15:24
1 600 EUR
1 jan 15:23
1 550 EUR
1 jan 15:23
1 500 EUR
1 jan 2:24
1 352 EUR
1 jan 0:34
1 302 EUR
1 jan 0:34
1 300 EUR
1 jan 0:34
1 252 EUR
1 jan 0:34
1 202 EUR
1 jan 0:34
1 152 EUR
1 jan 0:34
1 102 EUR
1 jan 0:33
1 052 EUR
1 jan 0:33
1 002 EUR
1 jan 0:33
920 EUR
1 jan 0:33
900 EUR
31 dec 2025 9:06
800 EUR
30 dec 2025 12:31
40 EUR
29 dec 2025 21:17
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492