Edward, Edward junior, John & William Barnard, teservis, 3 st, sterlingsilver, London 1837.
Bestående av tekanna, och invändigt förgylld mjölkkanna och sockerskål. Tekannans längd 29 cm, höjd 16 cm. Tekannas höjd 17 cm inkl. hänkeln, sockerskålens bredd 22 cm. Totalvikt 1648 g
Obetydligt åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.