Invändigt förgylld. Godronnerad dekor. Uppåtsvängda hänklar och rund fot med graverad dekor. Bredd 17 cm, höjd 11,5 cm. Vikt ca 188 g.
Något åldersrelaterat slitage. Smärre skador vid hänklarnas nedre fästen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10