Adolf Gustaf Granbom, bonbonnière, silver, Borgå, Finland 1851-1858.

Invändigt förgylld. Godronnerad dekor. Uppåtsvängda hänklar och rund fot med graverad dekor. Bredd 17 cm, höjd 11,5 cm. Vikt ca 188 g.

Något åldersrelaterat slitage. Smärre skador vid hänklarnas nedre fästen.

Klubbat pris
231
2 435
264
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (10 bud)
5 jan 14:52
231 EUR
5 jan 14:51
211 EUR
5 jan 14:51
210 EUR
5 jan 14:49
190 EUR
5 jan 13:00
180 EUR
4 jan 19:52
150 EUR
3 jan 20:30
130 EUR
2 jan 18:33
120 EUR
1 jan 19:33
110 EUR
30 dec 2025 12:40
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492