Madeleine Pyk – en samling F769

Brooks Kraft

(USA, Född 1964)
Brooks Kraft
(USA, Född 1964)

BROOKS KRAFT, signerad Brooks Kraft och numrerad 3/15. C-print.

"Obama in Rain", 2012. Bildyta 64 x 90 cm

Ej examinerad ur ram.

Bilden är tagen för Time Magazine och föreställer president Barack Obamas tal i regnet under ett kampanjmöte i Glen Allen, Virginia den 14 juli 2012.
Bilden utsågs till "Political Photograph of the Year" 2013.

Utropspris
30 000 SEK